Wybierz wersję językową

RADIOSTER Sp. z o.o. powstała w 1993 roku jako przedstawiciel firmy HETRONIC w Polsce. W 1995 roku RADIOSTER Sp. z o.o. poszerzył swoją działalność wchodząc w współprace z francuskim producentem szynoprzewodów firmą FELS oraz z producentem manipulatorów sterowniczych, stanowisk operatorskich i rezystorów niemiecką firmą Spohn&Burkhardt.

 

W roku 1997 zostało otwarte biuro w Regensburg w Niemczech, w celu pomocy logistycznej dla naszych dostawców oraz wsparcia marketingowego w zakresie radiowych urządzeń sterujących HETRONIC na obszarze Europy Środkowo - Wschodniej. W następnych latach rozszerzono zakres oferty o bębny kablowe, kasety sterownicze, ograniczniki udźwigu HIRSCHMANN oraz INDIC.

 

W 2007 roku firma RADIOSTER Sp. z o.o. stał się partnerem firmy HETRONIC w zakresie produkcji radiowych urządzeń sterujących. Podpisano umowę licencyjną na wytwarzanie radiowych urządzeń sterujących oraz używanie nazwy HETRONIC CENTRAL BALTIC. W ten sposób staliśmy się częścią organizacji HETRONIC na rynku Europy Środkowo – Wschodniej.

 

W 2010 roku firma otworzyła nową siedzibę w Katowicach. W 2011 roku RADIOSTER Sp. z o.o. rozpoczął starania o uzyskanie certyfikatu ISO 9001:2008, który został uzyskany w roku 2012.